Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Modna natura – jak zaaranżować takie wnętrze?

Modna natura – jak zaaranżować takie wnętrze?

Dębowy stół, a przy nim białe krzesła o rattanowych siedziskach. Nad stołem duża lampa z uplecionym z wikliny abażurem, z której ciepłe i miękkie światło rozlewa się na wnętrze o białych ścianach. Pomimo bieli ścian, wnętrze jest przytulne, a to za sprawą pastelowych obrazów i zdjęć w drewnianych ramkach. Tak prezentuje się mieszkanie, w modnym obecnie, stylu natury – przyjrzyjmy się mu bliżej.

Modne meble

Naturalne materiały, jak drewno, wiklina, bambus, rattan pojawiają się we wnętrzach dość często, nie inaczej jest i w tym sezonie. Obecnie spotykamy również wyroby z bardziej egzotycznych surowców, na przykład z trawy morskiej lub liści bananowca. Meble, wytworzone z tego typu materiałów, sprawdzają się świetnie w aranżacjach boho czy naturalnych. Jeżeli chodzi o kształty, próżno szukać w obecnych trendach linii prostych i ostrych kątów, dominują łuki i zaokrąglenia, idealnie korespondujące z naturą.

Naturalne kolory

Przede wszystkim beżowy i wszelkie zbliżone do niego odcienie, czyli kawa z mlekiem, karmel, ciepły brąz, piaskowy czy kolor cynamonowy – takie kolory są teraz modne. Najnowsze trendy w urządzaniu mieszkania pozwalają nawet na taki naturalny totalny look, gdzie bazą jest biała ściana i drewniana podłoga, a meble i dodatki są w odcieniach beżu i brązu. Obok bladych kolorów, w naturalnych wnętrzach, możemy sobie pozwolić na odcienie zieleni. W obecnych trendach, może to być zarówno pastelowa mięta, jak i butelkowa zieleń.

Roślinne dodatki i dekoracje

Oczywiście naturalne rośliny i kwiaty królują teraz w modnych mieszkaniach. Najnowszym trendem są rośliny egzotyczne. Spotkamy teraz wiele odmian palm np. areka czy chamedora. W aranżacji naszego mieszkania, możemy też postawić na mięsiste liście monstery czy innych podobnych gatunków. Dekoracje, które współgrają z naturalną zielenią roślin, to na przykład wiklinowe kosze na drobiazgi czy drewniane świeczniki. Pożądanym dodatkiem jest teraz parawan z plecionki wiedeńskiej, który do wnętrza wprowadza intymny wręcz klimat.

Stwórz naturalne wnętrze w mieszkaniu

Mając pod ręką już garść informacji i znając najnowsze trendy w urządzaniu mieszkania w stylu naturalnym, przejdź do dzieła. Czy zdecydujesz się na totalny remont? Czy wystarczy Ci kilka modnych naturalnych dodatków? Jeżeli masz drewnianą podłogę, warto ją odsłonić. Jeżeli ściany w Twoim mieszkaniu są białe – to świetnie – powieś zdjęcia, plakaty czy obrazy w drewnianych ramkach, dodaj modną beżową makramę. Zamień ceramiczne doniczki na plecione kosze. Tyle wystarczy, aby odświeżyć mieszkanie i dodać mu modny, naturalny akcent.