Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Wykończenie tarasu nad garażem

Wykończenie tarasu nad garażem

Budowa tarasu jest czynnością, którą należy wykonać pamiętając o odpowiednich zasadach. W przeciwnym razie efekt końcowy może być niezadowalający.

CZYM JEST TARAS?

Taras jest powierzchnią budowlaną na zewnątrz, na której można spędzać czas na świeżym powietrzu. Tarasy budują zazwyczaj posiadacze domów jednorodzinnych. Można go wybudować na poziomie parterowym lub także np. nad garażem. Taras będzie znajdował się wtedy wyżej. Mogą być do niego dołączone schody lub można na niego wchodzić poprzez drzwi ze środka domu. Taras jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, którzy często organizują różne przyjęcia i spotkania ze znajomymi. Na tarasie można miło spędzić czas, opalając się lub zaprosić znajomych na wspólnego grilla.

Wykończenie tarasu nad garażem

Aby wybudować taras należy mieć najpierw plan. Tarasy budowane są najczęściej jednocześnie wraz z domem. Wykończenie tarasu nad garażem jest bardzo ważne i nie można o tym zapominać. Najważniejszą pracą wykończeniową jest to, aby umożliwić spłynięcie wody z tarasu. Na źle wypoziomowanych i stworzonych podłogach tarasowych – woda zatrzymuje się i nie ma możliwości spłynięcia na zewnątrz. Taras musi mieć spadek, który umożliwi swobodne spływanie wody. Warto pomyśleć o barierkach i ewentualnych schodach, umożliwiających zejście na dół.

URZĄDZANIE TARASU

Gdy nasz taras został wybudowany, należy wziąć się za jego urządzanie. W przypadku tarasów parterowych stosowanie barierek nie jest konieczne, ale w przypadku tarasów, które umieszczone są wyżej – warto umieścić takie barierki, aby zadbać o swoje własne bezpieczeństwo. Warto mieć pomysł na wygląd tarasu. Będzie można na nim jeść wspólnie posiłki z całą rodziną, urządzać przyjęcia oraz odpocząć, czytając książkę. Można pomyśleć o krzesłach, stolikach, kanapach, leżakach. W związku z tym, iż taras nie ma zazwyczaj zadaszenia – można np. zakupić specjalne stoliki z parasolkami, aby uniknąć zmoknięcia w przypadku deszczu. Aby zapewnić sobie prywatność można zakupić i umieścić na tarasie parawany. Kwiaty są bardzo pięknym dodatkiem do każdego tarasu.