Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Remont – najpierw ściany czy podłoga?

Remont – najpierw ściany czy podłoga?

W każdym domu przychodzi czasem taki moment, gdy ściany lub podłoga nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. W takich sytuacjach potrzebny jest remont.

ZWYKŁY I GRUNTOWNY REMONT

Pomiędzy zwykłym, a gruntownym remontem istnieje jedna najważniejsza różnica – remont zwykły nie wymaga tak wielkiego nakładu pracy, jak ma to miejsce w przypadku gruntownego remontu. W przypadku gruntownego remontu – remontowanych może być bardzo wiele elementów w naszym domu, a w przypadku zwykłego jest to zazwyczaj np. pomalowanie ścian.

KIEDY POTRZEBNY JEST REMONT?

Zazwyczaj ludzie remontują swoje domy, mieszkania, ponieważ jego stan po prostu tego wymaga. Brudne ściany, czy zarysowana podłoga, są oznaką lat użytkowania. W takich przypadkach można pomyśleć o rozpoczęciu remontu. Każdy moment jest dobry, aby zmienić coś w wyglądzie swojego mieszkania – nie trzeba wtedy czekać, aż ze ścian zacznie odpadać farba.

Remont najpierw ściany czy podłoga? czyli CHRONOLOGIA PODCZAS REMONTU

Podczas remontu ważne jest, aby wszystkie czynności były przemyślane. Najlepiej jest wtedy, gdy remont przebiegnie szybko i praktycznie niezauważalnie – wtedy spokój rodziny nie zostanie na długo rozdmuchany. Remont najpierw ściany czy podłoga? Jest to pytanie, które może zadawać sobie wiele osób remontujących swoje domy. Najpierw warto wyremontować ściany w danym pomieszczeniu, a dopiero następnie podłogę. Podczas malowania farba bardzo często kapie na podłogę, skąd biorą się stosunkowo trudne do usunięcia zabrudzenia. Lepiej jak farba skapnie na naszą “starą” podłogę, niż na nowo nałożone panele. Jest to po prostu lepsze rozwiązanie, a dodatkowo dzięki temu nie stwarzamy sobie kolejnych rzeczy na liście do zrobienia.

KŁÓTNIE RODZINNE PODCZAS REMONTU

Bardzo często można usłyszeć lub gdzieś przeczytać o kłótniach, które mają miejsce w domach podczas remontu. Warto wiedzieć, że jest to w pewnym sensie prawda, aczkolwiek każda sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Remont jest stresujący przede wszystkim dlatego, że mieszkańcy danego domu postawieni są przed sytuacją, która nie miała wcześniej zbyt często miejsca. Każdy chce czuć się komfortowo w swoim domu, więc lepiej, aby remont zakończyć jak najszybciej i cieszyć się życiem.