Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Zbiornik na deszczówkę

Zbiornik na deszczówkę

Zbiornik na deszczówkę

Solidnie wykonany, podziemny zbiornik na deszczówkę z pompą ciśnieniową, to urządzenie, służące do gromadzenia i bezpiecznego przechowywania wody, pochodzącej z opadów atmosferycznych. Rozwiązanie to ma niebagatelny wpływ na ochronę środowiska, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody w gospodarstwie domowym, nawet o 30%.

Odpowiednio dobrany zbiornik na deszczówkę, pomaga ograniczyć nadmierne zużycie wody, wynikające z nawadniania terenu zielonego, sadu lub ogrodu, przynależącego do danego domu. Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie zużycia wody, ponieważ rosnące koszty, związane z jej wydobyciem i uzdatnianiem, bardzo negatywnie wpływają na budżet domowy. Woda deszczowa może z powodzeniem zastąpić tę pochodzącą z sieci miejskiej. Zbiornik na wodę deszczową jest doskonałym sposobem na magazynowanie jej i wykorzystywanie również w okresie panowania suszy. Dzięki niemu można swobodnie wykorzystywać zebraną wodę do podlewania ogrodu, mycia samochodu, spłukiwania toalety, sprzątania, a nawet prania odzieży. Wysokiej jakości zbiornik wody deszczowej może być częścią systemu, służącego do codziennego nawadniania ogrodów, czy też zasilania domowych i gospodarczych instalacji sanitarnych.

Zbiornik na deszczówkę – sposób na magazynowanie opadów atmosferycznych

Nowoczesny zbiornik wody deszczowej, to urządzenie, które wymaga jedynie zagospodarowania odpowiedniej powierzchni, potrzebnej do jego ustawienia. Osoby, które nie posiadają kanalizacji, mogą podłączyć go do powierzchni studni chłonnej lub wykonać drenaż rozsączający. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania na wodę, można wybrać zbiornik o pojemności 3000, 4000 lub 5000 litrów. Osoby, które wykazują znacznie wyższe zapotrzebowanie, mogą zdecydować się na zamówienie zbiornika na deszczówkę o pojemności przekraczającej 5000 l. Wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne zbiornik na deszczówkę podziemny, może być bezpośrednio podłączony do rynny przy pomocy systemu odprowadzania wody. Dzięki temu w trakcie opadów atmosferycznych, trafia ona bezpośrednio do jego wnętrza. Specjalna konstrukcja zbiornika, zapobiega wydostawaniu się wody na zewnątrz, co eliminuje ryzyko przypadkowego zalania przydomowej posesji, czy ogrodu. Pojemnik na deszczówkę ma specjalną nastawkę i kosz filtracyjny, dzięki czemu gromadzona woda jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych.

Zbiornik na deszczówkę jest świetnym sposobem na bezpieczne magazynowanie wody opadowej. To rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić na zużyciu wody z sieci miejskiej.