Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem roślin: Ożyw swoje mieszkanie zielenią

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem roślin: Ożyw swoje mieszkanie zielenią

Ożyw swoje mieszkanie zielenią: Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem roślin

W ostatnim czasie aranżowanie wnętrz stało się prawdziwą sztuką. Coraz więcej ludzi zaczyna zachwycać się aranżacjami, które w sposób oryginalny i funkcjonalny zestawiają ze sobą różnego rodzaju elementy. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów aranżacji są rośliny. Dodanie zieleni do wnętrza mieszkania nie tylko ożywia przestrzeń, ale także wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz zdrowie ludzi mieszkających w danym pomieszczeniu.

#1 Rośliny w salonie

Salon to jedno z miejsce w naszym domu, gdzie najczęściej przebywamy. Rośliny w salonie przywołują poczucie harmonii i spokoju. Dzięki nim można stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Najlepiej wybrać rośliny, które dobrze rosną w cieniu, ponieważ salon zwykle nie jest wystawiony na bezpośrednie światło słoneczne. Do najpopularniejszych roślin na salon są: kaktusy, paprocie, filodendrony, krotony oraz pnącza.

#2 Kuchenne zieleń

Kuchnia to drugie pomieszczenie, w którym rośliny mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym. Rośliny nie tylko dodają uroku, ale także wpływają na samopoczucie i zdrowie. Kilka doniczek ziołowych na parapecie to idealne rozwiązanie dla każdej gospodyni domowej. W ten sposób można mieć zawsze świeże zioła, które dodają aromatu oraz smaku do potraw. Do najczęściej uprawianych ziół w domu należą: bazyli, rozmaryn, tymianek, mięta oraz natka pietruszki.

#3 Rośliny w sypialni

Sypialnia to ostatnie pomieszczenie, w którym rośliny mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym. Rośliny wprowadzają dość kojący klimat, który jest idealny na relaks i odpoczynek. Zielona sypialnia to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Dobrą opcją dla sypialni są np. fikusy, palmy, czyli rośliny które wręcz uwielbiają ciepło, a także storczyki, sukulent i dracena.

#4 Rośliny w łazience

Łazienka to ostatnie pomieszczenie, w którym mało kto myśli o roślinach. Tymczasem, rośliny w łazience wprowadzają dość oryginalny klimat i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. W łazience najlepsze będą rośliny, które dobrze rosną w wilgotnym środowisku, np. paprocie, skrzydłokwiat czy storczyki.

#5 Aranżacje z wykorzystaniem roślin

Aranżacje z wykorzystaniem roślin dają nam wiele możliwości. Można postawić duży drzewo w salonie, jak i także maleńką roślinę na półce. Rośliny można skomponować z różnego rodzaju ozdobami. Np. skrzynie z drewna, stoliki z metalu oraz rustykalne dekoracje. Kreatywność w aranżacji z roślinami nie zna granic. Oto kilka pomysłów na aranżacje z wykorzystaniem roślin:

– Stwórz mały ogródek na parapecie w kuchni.
– Dodaj do łazienki skrzydłokwiat.
– Stwórz swój własny ogród botaniczny na antresoli.
– Umieść doniczki ziołowe na półce w kuchni.
– Stwórz zieloną ścianę w salonie lub sypialni.

Podsumowanie

Rośliny w aranżacji wnętrz to nie tylko estetyczny element dekoracyjny. Wprowadzają do pomieszczeń poczucie harmonii, spokoju i kojący klimat. Rośliny wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Z powodzeniem pasują do salonu, sypialni, kuchni, czy nawet łazienki. Dają wiele możliwości – można postawić odważne kompozycje lub też dodawać maleńkie roślinki na półkach. Wszystko zależy od naszej kreatywności i gustu.