Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Jak samemu zrobić biokominek? czyli sposób na umilenie sobie zimowego wieczoru.

Jak samemu zrobić biokominek? czyli sposób na umilenie sobie zimowego wieczoru.

Zimowe wieczory warto spędzić w jakichś miły sposób, dzięki któremu umilimy sobie ten czas.

DŁUGIE, ZIMOWE WIECZORY

Wiele osób długie, zimowe wieczory, poświęca na czytanie książek, oglądanie telewizji, czy robienie rzeczy, na które wcześniej nie miało czasu. W zimowe wieczory bardzo wcześnie robi się ciemno na zewnątrz. Temperatura na dworze jest zazwyczaj niska. Warto się więc ogrzać i napić ciepłego, rozgrzewającego napoju. W sklepach możemy znaleźć wiele rozgrzewających herbatek o różnych smakach, ale sami również możemy dla siebie takie zrobić.

Jak samemu zrobić biokominek?

Ludzie zastanawiają się, co zrobić, aby umilić sobie długie, zimowe wieczory we własnym domu. Jedni wolą poczytać, a inni odpoczywać w inny sposób. Dobrym pomysłem jest zrobienie biokominka, który doda specjalnego klimatu pomieszczeniu, w którym przebywamy. Jak samemu zrobić biokominek? Zrobienie samodzielne biokominka jest bardzo proste, należy jednak uważać na siebie oraz innych mieszkańców domu, aby nic się nie stało. Do jego zrobienia będzie nam potrzebne: oszlifowana zakrętka od słoika, czyste oraz małe kamyczki, spirytus oraz metalowa bryfanna.

Najpierw należy przygotować metalową bryfankę (najlepiej już starą, wykorzystaną) i nasypać do niej małych, czystych kamyków. Później bierzemy zakrętkę od słoika i szlifujemy ją. Później układamy ją pomiędzy kamieniami. Do zakrętki nalewamy kropli zapachowych, a kamienie polewamy spirytusem. W następnym kroku podpalamy kamienie i możemy cieszyć się pięknym wyglądem biokominka.

CO INNEGO MOŻNA ROBIĆ PODCZAS ZIMOWYCH WIECZORÓW?

Zimowe wieczory są bardzo senne i mało komu chce się robić coś specjalnego. Dlaczego tak właściwie jest? Dzieje się tak głównie dlatego, ponieważ jest ciemno na zewnątrz. Warto, aby nie iść spać, gdy zrobi się ciemno i poświęcić ten czas na robienie czegoś użytecznego. Warto zrobić to, na co do tej pory nie mieliśmy czasu. Można np. poczytać książkę, rozwijać swoją pasję lub znaleźć jakiejś nowe zainteresowanie.