Pages Navigation Menu

remonty Kaków. Rc matsu - rcmatsu

Ogrzewana podłoga czyli ogrzewanie podłogowe wodne w małej łazience

Ogrzewana podłoga czyli ogrzewanie podłogowe wodne w małej łazience

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodnym i przyjemnym rozwiązaniem dla domu.

PLUSY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrą i wygodną alternatywą dla standardowych już kaloryferów, grzejników. Pod podłogą w danym pomieszczeniu umieszczana jest specjalna instalacja, dzięki której po nałożeniu będzie odczuwane na podłodze ciepło. Zazwyczaj ogrzewanie podłogowe montowane jest pod płytkami, ale można również zamontować je pod specjalnymi panelami podłogowymi.

Ogrzewanie podłogowe wodne w małej łazience

Łazienka jest takim miejscem w domu, gdzie gromadzi się bardzo duża wilgoć. Aby uniknąć takiej wilgoci należy wietrzyć to pomieszczenie oraz zainstalować specjalne kratki wentylacyjne. W związku z tym iż w łazience zazwyczaj są położone kafelki – jest w niej po prostu zimno. Ogrzewanie podłogowe wodne w małej łazience jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy nie chcemy w naszej łazience montować kaloryferów. Ogrzewanie podłogowe wodne działa na podobnej zasadzie, co kaloryfery wodne – najpierw ogrzewana jest woda do wysokiej temperatury, a następnie rozlewa się ona po instalacji, dzięki czemu kafelki podłogowe są później ciepłe.

JAK WALCZYĆ Z WILGOCIĄ W ŁAZIENCE?

Wilgoć jest bardzo częstym zjawiskiem, z jakim mamy do czynienia w większości łazienek. Podczas kąpieli w górę unosi się para wodna, która osiada na ścianach, kafelkach, a następnie spływa. Takie warunki są idealne dla rybików, czyli owadów, które są zazwyczaj niewidoczne. Wychodzą one ze swoich kryjówek zazwyczaj w nocy, kiedy jest ciemno i nikt nie chodzi po łazience. Nie są szkodliwe, ale za to szybko się rozprzestrzeniają i nie wyglądają zbyt przyjemnie. Aby się ich pozbyć lub ich uniknąć należy systematycznie wietrzyć łazienkę.

Jeśli jesteś w trakcie planowania budowy domu – warto, aby w łazience znajdowało się okno, za pomocą którego będzie można wietrzyć to pomieszczenie. Należy także zainstalować kratownicę wentylacyjną. Jeśli nie mamy okna w łazience, to po kąpieli należy otworzyć drzwi, aby wilgoć jak najszybciej się z niej wywietrzyła.